Trwanie w modlitwie

CIĄGŁE WZRASTANIE w poznaniu i miłości Pana Jezusa jest istotą życia Małych Braci Jezusa. Modlitwa jest jak oddychanie w ich życiu oddanemu miłości Boga i ludzi – ich braci. Trzeba […]

Następny artykuł

Praca z ludźmi

CIĄGŁE WZRASTANIE w poznaniu i miłości Pana Jezusa jest istotą życia Małych Braci Jezusa. Modlitwa jest jak oddychanie w ich życiu oddanemu miłości Boga i ludzi – ich braci.

Trzeba sercem należeć całkowicie do Boga, aby żyć pośród świata pełnią Ewangelii. Dlatego najważniejszym miejscem w każdej wspólnocie Małych Braci Jezusa jest kaplica z Najświętszym Sakramentem, gdzie każdego wieczoru bracia przychodzą nie tylko na modlitwę liturgiczną, lecz również na godzinną adorację w ciszy. Trwają na tej modlitwie w imieniu tych wszystkich ludzi, z którymi pracują, których znają nie tylko z twarzy i imienia, ale z tego samego zmęczenia, z tych samych trosk, których doświadczają uczestnicząc w ich życiu. Przedstawiają ich Bogu w modlitwie wstawienniczej i sami uczą się patrzeć na wszystko kontemplacyjnym spojrzeniem Jezusa, który każdego zna i kocha, rozumie i przebacza.

SONY DSC

Za przykładem Jezusa, który często oddalał się na miejsca samotne, aby modlić się do Ojca, bracia również dają się prowadzić temu wezwaniu odejścia na pustynię. W pobliżu swych wspólnot, a jednocześnie z dala od ludzi, urządzają małe pustelnie, gdzie każdego miesiąca przebywają sam na sam z Tym, któremu oddali swoje życie.